Konštrukcia pre vonkajšie obklady stien CROSSFIX® bola vyvinutá tak, aby spĺňala požiadavky architektov, staviteľov a výrobcov, ktorí kladú veľký dôraz na udržateľnosť, ochranu životného prostredia, flexibilitu a najvyššie bezpečnostné požiadavky.

Nehrdzavejúca oceľ už dávno nahradila hliník z hľadiska ekonomických a ekologických hľadísk, najmä z hľadiska znižovania emisií CO₂ a fyzikálnych vlastností materiálu.


Nerezové konzoly CROSSFIX® majú navyše vysokú nosnosť, takže v porovnaní s inými systémami na trhu možno pri konkrétnych projektoch predpokladať menej kotviacich bodov na meter štvorcový. Vďaka tomu ponúka CROSSFIX® našim zákazníkom nielen výrazné úspory materiálu, ale mimochodom aj skrátenie času inštalácie.

Z hľadiska požiarnej bezpečnosti je CROSSFIX® tiež špičkový, pretože nehrdzavejúca oceľ spĺňa najvyššie požiadavky na požiarnu ochranu.


Pre všetky architektonické požiadavky


Legero ústredie a predajňa
Legero ústredie a predajňa
Graz, Rakúsko
Architektúra Dietrich | Untertrifaller (© 2019 Bruno Klomfar)
Školský kampus a mensaa
Školský kampus a mensaa
Bremervoerde, Nemecko
Architektúra ABJ. Architekten
Univerzita Aosta Valley
Univerzita Aosta Valley
Valle d'Aosta, Taliansko
Architektúra Mario Cucinella Architects
Rodinný dom v Chorvátsku
Samostatne stojaci dom
Rabac, Chorvátsko
Architektúra Leonid Zuban, MOLO ZERO

Výhody

ENERGETICKÁ EFEKTIVITA

Výrazné zníženie tepelných mostov v porovnaní s hliníkovými konzolami. Lepšie hodnoty U (prestup tepla) pri rovnakej hrúbke izolácie. Znižuje sa potreba izolačného materiálu, ktorý chráni životné prostredie. To robí systém prvou voľbou pri plánovaní napr. budovy s certifikátom DGNB, LEED alebo BREEAM.

BEZPEČNOSŤ

CROSSFIX® dosahuje oveľa vyšší bezpečnostný štandard ako systémy vyrobené z hliníka alebo hybridných materiálov s plastom. Bol vyvinutý tak, aby spĺňal aj neustále sa zvyšujúce požiadavky projektu – napr. protipožiarne alebo seizmické.

MOŽNOSTI VYUŽITIA

Použitím CROSSFIX® možno lepšie splniť všetky stavebno-fyzikálne požiadavky v porovnaní s hliníkovými konzolami. Hrúbku izolácie a tým aj prierez steny možno zmenšiť, čím sa zväčší úžitková plocha.

FLEXIBILITA

Konzola CROSSFIX® je vhodná na vytváranie pevných alebo posuvných bodov a na uloženie horizontálnych a vertikálnych nosných profilov. To znamená maximálnu flexibilitu pri plánovaní a montáži. V spojení s ostatnými systémovými komponentmi kotviacich a upevňovacích prvkov sú zaručené štandardne vyhovujúce a regulované možnosti upevnenia na všetkých bežných podkladoch, ako aj v spojení konzoly a nosného profilu. Konštrukcia pre vonkajšie obklady stien CROSSFIX® spája inžiniersku flexibilitu a vysokú únosnosť s tepelným výkonom a maximálnou protipožiarnou rezervou.

ZÁŤAŽOVÁ KAPACITA

​​​​​​​Vyššia nosnosť vďaka použitiu nehrdzavejúcej ocele a voliteľnému použitiu posilňujúceho kľúča. Certifikácia ETA potvrdzuje, že je možné prenášať podstatne vyššie zaťaženia. Skutočne testované hodnoty nosnosti a regulované špecifikácie výpočtu zaisťujú vyššiu bezpečnosť.

NÍZKA CO2 STOPA

CROSSFIX® vyžaduje podstatne menej energie vo výrobnom procese ako väčšina ostatných systémov na trhu. Ďalšie výhody: Úspora energie pri inštalácii, nižšie náklady na vykurovanie a zníženie izolačného materiálu. Certifikovaný systém CROSSFIX® je prvou voľbou medzi architektmi, výrobcami a vývojármi, pokiaľ ide o trvalo udržateľné konštrukcie pre vonkajšie obklady stien. Podrobnosti o environmentálnom vyhlásení nájdete v našich EPD.


CROSSFIX® je kompletný systém


CROSSFIX® je kompletný systém

Presvedčivý na celej čiare


CROSSFIX® Facts I
CROSSFIX® Facts II

CROSSFIX® – neviditeľný no nevyhnutný

​​​​​​​

Naši odborníci na CROSSFIX® sú tu, aby vám poradili


Vaša kontaktná osoba

T +421 903 644 478
pvajda@ejot.com


Viac informácií o CROSSFIX®


Ak hľadáte ďalšie informácie, nájdete ich v časti na stiahnutie.

Zistiť viac


EJOT CROSSFIX® – neviditeľný no nevyhnutný