História firmy EJOT siaha do začiatku dvadsiateho storočia.

Skupina EJOT je na ceste globálneho rastu v kombinácii s intenzívnou stavebnou činnosťou, ktorá sa vyznačuje vytvorením modernej priemyselnej architektúry. Ako zakladajúci člen a spoluzakladateľ sa EJOT angažuje v Automotive Centre South Westphalia (acs) v Attendorne, platforme pre výskumné a vývojové práce a prenos poznatkov medzi výrobcami automobilov, dodávateľmi a univerzitnými inštitúciami v Južnom Vestfálsku. EJOT je súčasťou inovačnej elity, "TOP 100" nemeckých stredne veľkých podnikov, a bola udelená v roku 2016 ako súčasť nemeckého summitu Mittelstands. S úmrtím Hansa Wernera Kocherscheidta v apríli 2017 EJOT stráca svojho zakladateľa, ktorý formoval skupinu EJOT so svojimi 3 300 zamestnancami a obratom viac ako 500 miliónov eur s maximálnym osobným nasadením a podnikateľskou víziou.
V roku 1984 je zavedené logo EJOT pre všetky predtým existujúce názvy spoločností. V tom istom roku bola založená spoločnosť EJOT Baubefestigungen GmbH so sídlom v Bad Laasphe. EJOT expanduje v Európe s prvými predajnými pobočkami vo Veľkej Británii, Nórsku a Francúzsku. Táto stratégia pokračuje až do založenia vlastných výrobných spoločností. Skupina EJOT expanduje aj v Nemecku a otvára druhú výrobnú halu v Bad Laasphe. V roku 1993 EJOT prevzala továreň na výrobu skrutiek Tambach v Durínsku, čím sa stala jedným z najväčších výrobcov malých skrutiek v Európe. Certifikáty podľa DIN ISO 9001 a DIN EN ISO 14001 dokumentujú štandard vysokej kvality na EJOT. V lokalite Bad Berleburg sa výroba rozširuje aj o novú výrobnú halu.
V roku 2000 sa uskutočnila reorganizácia štruktúry skupiny, pričom spoločnosti boli prepojené s EJOT Holding GmbH & Co. KG a so zriadením poradnej rady pre holdingovú spoločnosť. V priebehu ďalšieho medzinárodného rastu v Európe, Amerike a Ázii bolo v Taicang v Číne založené prvé ázijské výrobné zariadenie EJOT Fastening Systems a spoločný podnik EJOTATF v Mexiku. Nové logistické centrum divízie Building Fasteners je uvedené do prevádzky v Bad Laasphe. Na zosúladenie pracovného a rodinného života v spoločnosti EJOT ako rodinného podniku sa kladie veľký dôraz. Certifikát „audit berufundfamilie“ bol firme udelený v roku 2011.
V roku 1922 založil Adolf Böhl spoločnosť s rovnakým názvom v malej dedinke Berghausen neďaleko Bad Berleburg, v okrese Siegen-Wittgenstein. Po smrti Adolfa Böhla v roku 1960 prevzal obchod jeho synovec Hans Werner Kocherscheidt. 1965 bola zakúpená továreň na skrutky Eberhard Jaeger v susednom Laasphe. Nová stratégia diverzifikácie pokračovala v 70. rokoch so začiatkom výroby plastov. Okrem vstrekovaných dielov sa vyrábajú aj kvalitné upevňovacie prvky v kombinácii plast / kov. Koncom sedemdesiatych rokov sa tento sortiment rozšíril o prvky pre upevnenie izolačných prvkov pre tepelnú izoláciu. V tomto sektore sa EJOT vyvinul na lídra na trhu a pokrýva približne 80% dopytu v Nemecku. Jednou z kľúčových technických inovácií EJOT z konca sedemdesiatych rokov bol vynález skrutky PT®, samoreznej skrutky pre termoplasty, ktorá sa stala vedúcim produktom na trhu.