História firmy EJOT siaha do začiatku dvadsiateho storočia.

Skupina EJOT je na ceste globálneho rastu v kombinácii s intenzívnou stavebnou činnosťou, ktorá sa vyznačuje vytvorením modernej priemyselnej architektúry. Ako zakladajúci člen a spoluzakladateľ sa EJOT angažuje v Automotive Centre South Westphalia (acs) v Attendorne, platforme pre výskumné a vývojové práce a prenos poznatkov medzi výrobcami automobilov, dodávateľmi a univerzitnými inštitúciami v Južnom Vestfálsku. EJOT je súčasťou inovačnej elity, "TOP 100" nemeckých stredne veľkých podnikov, a bola udelená v roku 2016 ako súčasť nemeckého summitu Mittelstands. S úmrtím Hansa Wernera Kocherscheidta v apríli 2017 EJOT stráca svojho zakladateľa, ktorý formoval skupinu EJOT so svojimi 3 300 zamestnancami a obratom viac ako 500 miliónov eur s maximálnym osobným nasadením a podnikateľskou víziou.
V roku 1984 je zavedené logo EJOT pre všetky predtým existujúce názvy spoločností. V tom istom roku bola založená spoločnosť EJOT Baubefestigungen GmbH so sídlom v Bad Laasphe. EJOT expanduje v Európe s prvými predajnými pobočkami vo Veľkej Británii, Nórsku a Francúzsku. Táto stratégia pokračuje až do založenia vlastných výrobných spoločností. Skupina EJOT expanduje aj v Nemecku a otvára druhú výrobnú halu v Bad Laasphe. V roku 1993 EJOT prevzala továreň na výrobu skrutiek Tambach v Durínsku, čím sa stala jedným z najväčších výrobcov malých skrutiek v Európe. Certifikáty podľa DIN ISO 9001 a DIN EN ISO 14001 dokumentujú štandard vysokej kvality na EJOT. V lokalite Bad Berleburg sa výroba rozširuje aj o novú výrobnú halu.
In 2018, the new EVO PT® screw is introduced, continuing the success story in the field of direct screw fastening of plastics.
EJOT proactively addresses the topic of digitalisation and develops a strategy for the benefit of employees and customers.
At the site in Thuringia, the first major production expansion will be put into operation in 2019. A new building of 8,000 m² creates space for EJOMAT® sorting machines and dispatch, a new large tempering furnace creates capacity to temper the FDS® screws at the site.
The Corona pandemic plunges the world into a profound crisis, from which EJOT is also affected. The construction industry proves to be robust in the crisis, which is very positive for EJOT. In a joint great effort, the crisis year is managed amazingly well.
In 2021, construction work will begin on the new plant at the Cercesköy site in Turkey. The year 2022 is a year full of activities, projects and celebrations for the 100th anniversary of the EJOT Group - unfortunately also a year in which the war in Ukraine illustrates how easily things can slip and what has been achieved can be jeopardised. At the site in Thuringia, the new zinc flake plant is inaugurated as part of the anniversary celebrations.
V roku 2000 sa uskutočnila reorganizácia štruktúry skupiny, pričom spoločnosti boli prepojené s EJOT Holding GmbH & Co. KG a so zriadením poradnej rady pre holdingovú spoločnosť. V priebehu ďalšieho medzinárodného rastu v Európe, Amerike a Ázii bolo v Taicang v Číne založené prvé ázijské výrobné zariadenie EJOT Fastening Systems a spoločný podnik EJOTATF v Mexiku. Nové logistické centrum divízie Building Fasteners je uvedené do prevádzky v Bad Laasphe. Na zosúladenie pracovného a rodinného života v spoločnosti EJOT ako rodinného podniku sa kladie veľký dôraz. Certifikát „audit berufundfamilie“ bol firme udelený v roku 2011.
V roku 1922 založil Adolf Böhl spoločnosť s rovnakým názvom v malej dedinke Berghausen neďaleko Bad Berleburg, v okrese Siegen-Wittgenstein. Po smrti Adolfa Böhla v roku 1960 prevzal obchod jeho synovec Hans Werner Kocherscheidt. 1965 bola zakúpená továreň na skrutky Eberhard Jaeger v susednom Laasphe. Nová stratégia diverzifikácie pokračovala v 70. rokoch so začiatkom výroby plastov. Okrem vstrekovaných dielov sa vyrábajú aj kvalitné upevňovacie prvky v kombinácii plast / kov. Koncom sedemdesiatych rokov sa tento sortiment rozšíril o prvky pre upevnenie izolačných prvkov pre tepelnú izoláciu. V tomto sektore sa EJOT vyvinul na lídra na trhu a pokrýva približne 80% dopytu v Nemecku. Jednou z kľúčových technických inovácií EJOT z konca sedemdesiatych rokov bol vynález skrutky PT®, samoreznej skrutky pre termoplasty, ktorá sa stala vedúcim produktom na trhu.