1. Home
  2. Our products
  3. Flat roof fasteners

Skrutky pre upevňovanie plochých striech

Ploché strechy sú momentálne v móde. V posledných desaťročiach sa stále viac a viac využívajú pri výstavbe súkromných domov. Ploché strechy ponúkajú veľa výhod, ale tiež predstavujú špeciálne požiadavky pre inštalatéra a potrebné spojovacie prvky.

EJOT ponúka profesionálne spojovacie a montážne prvky na efektívne pripevnenie izolačných a hydroizolačných membrán na ploché strechy a mierne šikmé strechy.
teaser-dabo-schraube-sw8-et-4.8-850x444px.jpg

Samovŕtne strešné skrutky EJOT Dabo®

EJOT Dabo © samovŕtne strešné skrutky sú ideálnym riešením pokiaľ ide o zaistenie izolácie alebo zaistenie strešnej membrány na konštrukcie z oceľového plechu, hliníkového plechu, dreva alebo materiálov na báze dreva - bez ohľadu na to, či ide o nový objekt alebo rekonštrukciu.


teaser-flachdachprofil-fp-850x444px.jpg

Plochý profil strechy FP

S novým systémom upevnenia kovovej lišty pre mechanické upevnenie strešných plášťov sú pokryté takmer všetky aplikačné možnosti. Ohybne tuhý kovový profil s hliníkovo-zinkovým povlakom má tri rôzne priemery otvorov. To má za následok mnoho rôznych možností upevnenia pomocou samovŕtnych strešných skrutiek, klasických samovŕtnych skrutiek, rámových kotiev a čiastočne tiež v kombinácii so špeciálnou umelohmotnou podložkou na zníženie tepelných mostov.


Systém upevnenia kovového profilu EJOT je jediným systémom pre ploché strechy, ktorá ponúka schválené riešenie pre všetky aplikácie na plochých strechách podľa ETA-07/0013 a pre fasádne spoje podľa ETA-10/0305.


teaser-betonschraube-jc2-kb-850x444px.jpg

Betónové a pórobetónové skrutky EJOT

Betónové a pórobetónové skrutky EJOT dosahujú najlepšie výsledky. Ťahové skúšky je potrebné dohodnúť s naším servisným tímom pre všetky prípady renovácie.


teaser-tkr-4-8-850x444px.jpg

Plastové podložky

Pri špeciálnych požiadavkách na odolnosť voči zaťaženiu odporúča EJOT podložky v kombinácii s skrutkami EJOT Dabo©. Vysoko kvalitný plast tiež účinne znižuje tepelné mosty.


teaser-halteteller-hte-82-40-850x444px.jpg

Plechové podložky

Kovové napínacie dosky EJOT sú ideálnym doplnkom na upevnenie izolačných materiálov a strešných fólií na podkladoch z dreva, materiálov na báze dreva, betónu a pórobetónu v kombinácii s strešnými skrutkami EJOT Dabo® a skrutkami z betónu a pórobetónu.


teaser-fdd-plus-50-r-850x444px.jpg

Kotvy na ploché strechy

Ako prvotriedny výrobok je kotva na ploché strechy špecialista na upevňovanie izolačných materiálov a strešných fólií do pevných stavebných materiálov ako je betón a pórobetón. Použitie kotiev EJOT pre ploché strechy sa tiež odporúča na izoláciu sklonu. Telo kotvy vyrobené z vysoko kvalitného plastu tiež účinne znižuje tepelné mosty a zabraňuje výstupu hlavy skrutky v dôsledku tlaku vyvinutého chôdzou počas montáže.


EJOT FP profil pre ploché strechy

Správna montáž kotiev na plochých strechách

Pre upevnenie fólií na spádových strechách